شرایط و قوانین

آخرین تاریخ آپدیت: 1398/1/10

به علت نواسانات داخلی و موجودی کالا، مونوکالا متعهد برا تثبیت قیمت کالا ها نمیباشد. از این جهت قبل از ثبت سفارش با ما تماس حاصل فرمایید.

تمامی امور مربوط به سرویس دهی و خدمات دهی شرکت های برعهده گیرنده ضمانت کالا های لوازم خانگی از قبیل تعمیر دستگاه، مدت زمان گارانتی، صحت و سلامت داخلی کالا و موارد این چنین هیچگونه مسئولیت و تقبلی از سمت فروشگاه اینترنتی مونوکالا ندارد. لذا در مواقعی که کالای خریداری شده نیازمند خدمات پس از فروش باشد، باید به شرکت های گارانتی کننده کالا رجوع شود. مسئولیت ما تنها در تحویل سالم فیزیکی کالا میباشد و شرایط گارانتی به ما مربوط نمی شود.

در صورت ثبت سفارش و پرداخت مبلغ کالایی که ناموجود باشد یا مبلغ کالا افزایش داشته باشد، سفارش لغو شده و مبلغ پرداختی پس از 24 الی 72 ساعت به حساب مشتری عودت داده می شود.

در خصوص کالاها و لوازمی که می بایست توسط نصاب در محل مورد نظر شما نصب گردند (مانند: یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، مایکروویو و مانند آن)، لازم است هرگونه ثبت ایراد و درخواست مرجوعی با پیوست تائیدیه کتبی نصاب به شرکت خدمات دهنده کالا ارجاء شود.

شرایط و ضوابط بازپس گیری کالا

تحویل مطلوب کالاهای سفارش داده شده به مشتریان عزیز و جلب رضایت ایشان همواره از اهداف مونوکالا بوده است. در همین راستا این مجموعه کوشیده است کالاهای خریداری شده را با تضمین سلامت و اصالت فیزیکی به دست مصرف کنندگان گرامی برساند. با این حال ممکن است مشتریان عزیز در فرآیند خرید و تحویل کالا با مسائلی رو به رو شوند که خدمات پس از فروش و امور مشتریان مونوکالا می کوشد تا مطابق شرایط ذیل اقدامات لازم را جهت رفع  مشکلات احتمالی به عمل آورد.

لازم و ضروری است که مشتریان گرانقدر با مطالعه موارد ذیل و اطلاع کافی از شرایط خرید و استرداد سفارش ها، مونوکالا را در ارائه هر چه بهتر خدمات یاری رسانند.

مونوکالا در خصوص محصولاتی که نیاز به فرصت تست دارند، هیچ مهلت زمانی جهت بازگشت کالا در نظر نگرفته است و تمامی کالا های خریداری شده در زمان تحویل میبایستی بررسی و تست گردند تا از لحاظ سلامت فیزیکی و اصالت کالا مطلع گردیده و کالا را به صورت سالم تحویل بگیرند.

ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده

ایراد یا اشکال فنی می بایست حداکثر ظرف مدت زمان 24 ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری، به واحد خدمات پس از فروش مونوکالا اعلام گردد.

ایراد و اشکال ­های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن) که به علت استفاده ناصحیح مشتری بر روی کالا ایجاد می­ گردد، مشمول سرویس خدمات استرداد کالا نخواهد شد.

استفاده ناصحیح پس از تحویل کالا عبارت است از هرگونه بکارگیری مغایر با توصیه های شرکت سازنده (قید شده در دفترچه راهنما) از جمله: حمل، جا به­ جایی و نگهداری ناصحیح ­کالا، نصب و راه اندازی و اعمال تنظیمات توسط افراد غیر متخصص، کاربرد غیر معمول و ... .

مغایرت در مشخصات یا ظاهر فیزیکی کالا با اطلاعات مندرج در سامانه مونوکالا

ملاک مغایرت کالا، عدم تطابق مشخصات فنی درج شده آن کالا در سامانه مونوکالا می باشد. عدم تطابق کالای خریداری شده با عکس آن در وبسایت، مغایرت محسوب نمی­ گردد.

در صورتی که تشخیص مغایرت بدون بازکردن بسته بندی کالا امکان پذیر باشد، بازپس­ گیری­ کالا صرفاً با استرداد آن به صورت باز نشده (آکبند) میسّر خواهد بود. بنابراین توصیه می­ شود قبل از باز نمودن پلمپ و بسته بندی کالا، مشخصات مندرج بر روی آن با کالای سفارش داده شده تطبیق داده شود.

چنانچه مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی اصلی کالا قابل تشخیص باشد، مشتری می ­بایست جعبه و کارتن اصلی را نگهداری و کالا را جهت استرداد در آن قرار دهد.

مغایرت کالا با اطلاعات مندرج در سامانه مونوکالا باید ظرف مدت 24 ساعت از زمان تحویل کالا با استفاده از روش های پیش ­بینی شده، به اطلاع خدمات پس از فروش مونوکالا رسیده باشد.

به درخواست های خارج از موعد ترتیب اثر داده نخواهد شد. 

ایراد ظاهری و فیزیکی

هرگونه ایراد ظاهری یا فیزیکی در کالای خریداری شده باید تا حداکثر ظرف مدت 24 ساعت از زمان تحویل کالا از روش های پیش بینی شده به اطلاع مونوکالا رسیده باشد.

به درخواست های خارج از موعد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

انصراف مشتری از خرید

در صورت تحویل سالم و کالای سفارش داده شده دقیقا مشابه فاکتور و شرایط گفته شده، هیچ گونه عودتی نسبت به عدم مقایرت با سلیقه مشتری و یا دلایل مشابه وجود ندارد. زیرا تمامی کالا ها الکترونیکی بوده و مشتریان میبایست به هنگام تحویل کالا، کامل کالا را تحویل بگیرند.

آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل

مونوکالا با توجه به سیستم بسته بندی خود، کالاها را به صورت کاملاً ایمن، استاندارد و مطابق با معیارهای پستی از طریق شرکت حمل و نقل انتخاب شده توسط مشتری، برای وی ارسال می­ نماید. صدور و اعلام بارنامه، موعد این است که جبران خسارت در صورت بروز هرگونه حادثه بر عهده همان شرکت حمل و نقل می­ باشد زیرا تمام کالا های ارسالی توسط شرکت های حمل و نقل دارای بیمه جبران خسارت میباشد و همچنین شرکت حمل و نقل کننده موظف به جوابگویی میباشد. تحویل گرفتن کالا توسط شما به منزله دریافت صحیح و سالم از لحاظ فیزیکی و بدنی کالا میباشد. در صورت تحویل کالای دارای ایراد ظاهری یا بدنی، شرکت حمل و نقل و مونوکالا معاف از ارائه خدمات میباشد.

مراتب آسیب دیدگی کالا باید به وسیله صورت جلسه رسمی شرکت حمل و نقل گواهی گردیده و صورت جلسه مزبور به همراه کالا، جمیع متعلقات آن و فاکتور خرید، به خدمات پس از فروش مونوکالا ارسال شود.

در تمامی موارد فوق مشتری بایستی ظرف مدت کمتر از 24 ساعت از زمان تحویل کالای آسیب دیده و یا عدم تحویل آن، مراتب را به امور مشتریان مونوکالا اطلاع رسانی نماید.

فرآیند استرداد کالا

در صورت تصمیم به استرداد کالا ابتدا می­ بایست از طریق شماره تماس 021-36832314 مراتب و دلیل استرداد به اطلاع واحد خدمات پس از فروش شرکت مونوکالا رسانده شود.

پس از بررسی درخواست توسط واحد خدمات پس از فروش، طی تماس تلفنی با مشتری شرایط و شیوه های بازگشت کالا، با توجه به نوع ایراد و مشکل مطرح شده به اطلاع وی خواهد رسید.

مشتری باید ظرف مدت 24 ساعت از زمان تماس امور مشتریان، کالا را از طریق روش های اعلام شده، برای امور مشتریان ارسال نماید.

جهت استرداد کالا، مشتری بایستی همراه با کالاهای مرجوعی خود، برگه مربوط به بازپس گیری کالا که همراه با سفارش برای وی فرستاده شده است را پر کرده و برای امور مشتریان ارسال نماید.

پس از اینکه به وسیله روش های مورد تأیید شرکت، کالای فروخته شده عودت داده شود، تیم کنترل کیفیت با انجام تست کارشناسی، مراتب را جهت تعویض و یا استرداد وجه، پیگیری خواهند نمود.

چنانچه کالای مرجوعی پس از بررسی­ های کارشناسی بخش خدمات پس از فروش فاقد ایراد تشخیص داده شود و یا کالا فاقد شرایط استرداد باشد مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد.

تعویض کالا و یا استرداد وجه مربوطه، به واحد امور مشتریان ارجاع داده می شود و در مراحل انجام کار قرار میگیرد.

 هزینه استرداد کالا

در صورت تأیید شرایط استرداد کالا توسط کارشناسان واحد خدمات پس از فروش، هزینه های ارسال و استرداد بر عهده شرکت مونوکالا خواهد بود.

در صورت انصراف مشتری از خرید و یا تشخیص عدم احراز شرایط استرداد از سوی واحد خدمات پس از فروش، هزینه­ های استرداد و ارسال مجدد کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

وجه پرداختی مشتری و هزینه های استرداد کالا به شماره حساب اعلامی مشتری ظرف مدت 24 ساعت از قطعیت شرایط استرداد واریز خواهد شد.


مقایسه 0